Hızlı implant immediat uygulamalar

Hızlı implant immediat uygulamalar

Geçmişte kayıp bir dişin yerine yeni dişin implant ile konmasındaki dezavantaj, bekleme süresinin birkaç ay gibi uzun zaman almasıydı. İlk önce dişin çekildiği yerdeki kemiğin iyileşmesi beklenirdi ve sonra da implantların kemiğe sağlam bir şekilde tutunması beklenirdi. Ancak bundan sonra, yani aylar sonra geçici ya da kalıcı kuron yerleştirebilirdi. Ancak bazı durumlarda ve özellikle ön dişlerde bu işlemin süresi oldukça kısaltılabilmektedir ve çekilen bir dişin bıraktığı boşluğun yan etkileri minimize edilmektedir.

İlk seansta ağzınızın tamamen hissizleştiğinden emin olunup, ardından yerine implant konulacak diş çekilir. Daha sonra çekilen dişin bulundugu alanın tabanında bir kanal açılır ve bu alan implant koyacak şekilde şekillendirilir. İmplanta bir uzantı eklenir ve daha sonra da implantın üzerine yerleştirilecek bir geçici kuronu yapıştırılır. Son olarak da geçici kuronu, ısırmanız rahat olacak şekilde ayarlarız. Bunu takip eden birkaç ay yumuşak şeyler yemeli ve geçici kuronla çiğneme yapmaktan kaçınmalısınız ki bu dönemde implant kemiğe sağlam biçimde tutunur.

Bir sonraki aşama geçici kuronun çıkarılması ve bunun ardından birkaç seansta yeni kalıcı kuronunuzu hazıması aşamasına geçilir. Ağzınızın bir ölçüsü alınır. Bu ölçüler kullanılarak ağzınızın tam bir modelini oluşturulur ve kalıcı kuronun yapılabilmesi için en uygun hale getirilir. Kalıcı kuronunuz bu model üzerine hazırlanır.

Son aşama ise yeni kuronunuzun yerleştirilmesidir. İmplantınızın başarısı, evde yapacağınız bakıma ve muayenehanemizde size vereceğimiz düzenli kontrol ve temizleme desteğine bağlıdır.

 

 

Detaylı BilgiMesajınız