İki implant ile yapılan porselen köprü

İki implant ile yapılan porselen köprü

İmplantların köprüyü desteklemek için kullanımı, kaybedilmiş bir dişi yenilemek için mükemmel bir yoldur. Diğer köprüler gibi dişteki köprüler de yerinde durmak için destek amaçlı olarak ayakları kullanır.

İmplant, operasyonla çene kemiğine yerleştirilen ve kaybedilen dişin köklerinin yerine geçen küçük titanyum bir silindirdir. Yapay dişler implantlara tutturulur ve köprünün bir parçası olarak kullanılabilir.

Bir diş kaybedildiğinde bunun yerine bir köprü takılması, tüm ağzı etkileyecek problemlerin oluşturabileceği bir zincirleme reaksiyonun başlamasını engelleyebilir. Dişler destek için birbirlerine gereksinim duyarlar. Bir diş eksildiğinde boşluğun yanındaki dişler üzerindeki ısırma kuvveti değişir ve bu dişlerde kayma başlar. Bir diş çiğneme sırasında bir karşıl diş bulamazsa, yerinden dışa doğru çıkmaya başlar. Ve netice olarak bu dişi de kaybedebilirsiniz. Isırma değiştikçe yiyecekleri çiğnemek gittikçe zorlaşır ve bu da muhtemelen çene ekleminde hasara neden olur (TMJ).

İki implantlı köprü nedir?

İmplantların köprüyü desteklemek için kullanımı, kaybedilmiş bir dişi yenilemek için mükemmel bir yoldur. Diğer köprüler gibi dişteki köprüler de yerinde durmak için destek amaçlı olarak ayakları(yan dişleri) kullanır. İmplant, operasyonla çene kemiğine yerleştirilen ve kaybedilen dişin köklerinin yerine geçen küçük titanyum bir silindirdir. Yapay dişler implantlara tutturulur ve köprünün bir parçası olarak kullanılabilir.

Yerinden kaymış dişleri temizlemek daha zordur. Zararlı plaklar ve tartar bu erişimi zor yerlerde toplanarak çürüklere ve kalıcı kemik kaybına neden olur.

Çekilen yada kaybedilen bir diş problemini çözmenin diğer bir yolu da parsiyel protezdir. Ancak implantla desteklenmiş köprülerin yarım protezlere göre pek çok avantajı vardır. Öncelikle yarım protezde olan tutucular ve metal parçalar burada yoktur. Ayrıca implantlar süregelen kemik kaybını durdurmaya da yardımcı olur. İmplantların köprüyü desteklemek için kullanımı, kaybedilmiş bir dişi yenilemek için mükemmel bir yoldur.

 

Detaylı BilgiMesajınız