İleri İmplant Cerrahisi

İleri İmplant Cerrahisi

 

     İleri İmplant Cerrahisi 

 

   İmplantların diş hekimliğinde kullanımının  hızla  artması ve kaybedilen  dişlerin yerine uygulanan en iyi tedavi yöntemi olması , implant uygulama alanlarını gittikçe genişletmektedir . Diş implantları , insanların çiğneme  ve fonasyon problemlerini gidermekte , estetik beklentilerini üst seviyede karşılayarak  kişinin özgüvenini kazandırmakta ve hayat standartlarını yükseltmektedir .

    İmplantı yerleştirebilmek için yeterli kemik hacminin bulunması gerekir . Diş çekimini takiben , çene kemiğinin eridiği durumlarda , implantları  yapabilmek her zaman mümkün değildir . Standart kabul edilen diş implantını yapabilmek için en az 10 mmlik  kemik yüksekliği ve  6 mmlik kemik kalınlığı gereklidir . Ayrıca implantların çevresinde yeterli dişeti de bulunmalıdır . Dişeti dokusu ,  pembe estetik , oral hijyenin kontrolü, dişeti çekilmesi ve kemik erimesinin oluşmaması için gereklidir .

   İleri implant cerrahisi  ,diş implantını yapabilmek için yeterli kemik ve dişeti dokusunun bulunmadığı durumlarda uygulalanan tedavi yöntemidir . Bu tedavi yönteminde amaç ; implantları en iyi konumda ve posizyonda  yerleştirebilmek için , implantların çevresinde yeterli miktarda kemik ve dişeti dokusunu oluşturma işlemidir .

 

 

Detaylı BilgiMesajınız