İmplant Diş Fiyatları

İmplant  Diş  Fiyatları

Diş implantı nedir?

İmplantlar çekilmiş olan yapay dişlerin yerine yerleştirilen titanyumdan yapılmış, çok özel yapım tekniklerine sahip olan yapay dişlerdir. Diş implantlarının yapımları sırasında üstün teknolojiler kullanılmaktadır. 

Diş implantları kemik kaybını önlerler. Bu ne demektir? Normalda bir dişiniz çekildiğinde çekilen bölgedeki kemik dokularında erime olur. Bu istemediğimiz bir fizyolojik erimedir. Şayet diş çekildikten hemen sonra o bölgeye implant uygulanırsa bu kemik kaybı oluşmaz. Böylece o bölgede kemik kaybı olmadığı için dişeti çekilmesi de görülmez ve estetik olarak çok daha mükemmel sonuçlar oluşur. Çekim bölgesindeki kemiğin miktarını koruyan implanttan başka herhangi seçenek yoktur.

İmplantın en büyük avantajlarından biri ise bitişik dişlerde hiçbir işlem yapılmamasıdır. Normalde size sabit bir kopru yapılırken boşluğa komşu iki dişiniz de kesilmek zorundadır. İmplantlar sadece çekim boşluklarına yapılır ve yan iki dişe hiç dokunulmaz. İmplantlar size en doğal görüntüde dişler kazandırır. Çiğneme sırasında kendi doğal dişiniz izlenimini verir. Ve tabi ki gülümserken kaybettiğiniz kendinize güven duygusunu…

Diş kaybınızdan dolayı rahat gülümseyememek, hareketli protezlerinizle rahat çiğneyememek…

Eğer bu tarz şikayetleriniz varsa diş implantları hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Kişinin kendine güvenini azaltacak ya da sosyal yaşamında aksaklık oluşturacak bu tip şikayetlerden, gelişen dişhekimliği teknolojisiyle kurtulmak mümkündür.

Günümüzde diş implantları sabit oluşları, doğallıkları, estetik avantajları ve rahatlıkları ile artan bir popülasyonla dişhekimliğinde yerlerini almışlardır.Diş implantlarını seçmekle yaşamınız değişecektir.

İmplantların yerleştirilmesi için uygulanan tedavi aşamaları nelerdir?

İmplant tedavileri iki aşamadan oluşur. Cerrahi aşaması ve üst yapı aşaması. implantlar cerrahi ile yerleştirildikten sonra ortalama 2 ila 6 ay beklenir. Bu bekleme süresi “osteointegrasyon” denilen implantın çene kemiğiyle biyolojik olarak kaynaşması için gerekli olan süredir.Bu süre geçtikten sonra ikinci aşama olan üst yapım aşaması ise ortalama bir haftada tamamlanır.

İmplantların Bakımı

Öncelikle ağız hijyeniniz çok önemlidir. Nasıl ki doğal dişleriniz için önemli olduğu gibi. Aksi takdirde doğal dişlerinizi kaybettiğiniz gibi implantlarınızı da kaybedersiniz.implantlarınıza, kendi dişlerinize ve dişetlerinize titiz bir firçalama yapmazsanız bakteriyel atak sonucu dişetlerinizde şişlik, kızarıklık, kanamalar başlar.Bunu kemik erimesi takip eder ve implant kaybına kadar yıkımlar devam eder.Tabi ki kendi dişlerinizde de en başta çürük ve dişeti problemleri oluşur. Zaten siz implant yaptırmaya karar vermiş bir kişi olarak ,kendinize verdiğiniz önem ve bilinç düzeyinizle hijyen konusunu rahatlıkla başarabileceksiniz demektir. Doktorunuz tarafından verilecek ufak bir eğitimle ve rutin kontrollerle sorunsuz bir implant hastası olacağınızı tahmin ediyoruz.Bir diğer önemli konu ise sigaradır.Özellikle operasyondan sonra iyileşmeyi olumsuz yönde etkileyeceğinden sigara içmemeniz gereklidir.

İmplantı her diş hekimi yapabilir mi?

Tüm dünyada ve ülkemizde implant konusunda eğitim almış dişhekimleri yaparlar. İmplant eğitimleri çeşitli kurslarla veya üniversite tabanlı eğitimlerle verilir. İmplant çok titiz ve detayları olan bir konudur.Eğitimde süreklilik gerektirir. Ülkemizde implantları başarıyla yapan birçok dişhekimi mevcuttur. İlgili dişhekimleri bu eğitimleri yurtdışında veya ülkemizde de alarak kendilerini geliştiriler. Artık implantlar genel dişhekimliğinin ayrılmaz bir parçasıdır. İmplant yaptırmak istediğinizde değerlendirmeniz gereken diğer bir konu ise sterilizasyonun tam sağlanmasıdır. Başarılı bir ekiple ve steril bir ortamda yaptıracağınız implantları çok uzun yıllar kullanacağınızdan kuşkunuz olmasın.

İmplantı yerleştirirken ağrım olacak mı?

Diş implantları lokal anestezi altında çene kemiğine yerleştirilirler. Bu nedenle operasyon sırasında ağrı duymazsınız. Operasyondan 3-4 saat sonra anestezinin etkisi geçtiğinde ağrı hissedebilirsiniz. Bu ağrı düzeyi kişiden kişiye değişebildiği gibi öyle dayanılmayacak ağrılar şeklinde değildir. Tabi bu ağrıları azaltmak için doktorunuz size ağrı kesici yazacaktır.

İMPLANT DİŞ FİYATLARI NEDEN YÜKSEKTİR ?

İmplant diş fiyatları yüksektir çünkü distrübütör firmalar tarafından diş hekimlerine implant dişler yüksek fiyatlara satılmaktadır .

İmplant diş fiyatları pahalıdır çünkü implant dişler çok üstün teknolojiler kullanılarak üretilmektedir . İmplant dişlerin üretimindeki hata payı 10000 de 1-2 arası kadardır . 

İmplant diş fiyatlarının pahalı olmasındaki bir sebepte , implant firmaları arge çalışmalarına ciddi miktalarda para harcanmaktadır.

İmplant diş fiyatları yüksektir , çünkü implantın üretiminden diş hekimine ulaşana kadar implant dişler çok fazla pazarlama ağından geçmektedir .

İmplant diş fiyatları yüksektir çünkü implantı yerleştirebilmek için ve implant üstü dişleri yapabilmek için çok fazla ara malzemelere ihtiyaç duyulmakta ve bu paralar hastaya yansıtılmamaktadır .

İmplant diş fiyatları yüksektir çünkü diş hekimi  implantı ve implant üstü dişi yapabilmek için büyük emek harcamakta ve risk almaktadır .Diş  İmplantı yaptırabilmek için diş hekiminize muayene olmaya gitmeniz gerekecektir . İmplant diş tedavisine karar vermişseniz ikinci aşamada implantı yerleştirmeye gitmeniz gerekecektir . 3. aşamada dikişleriniz alınacaktır .Dördüncü aşamada implant kapağınız açılacak , 5 .aşamada ölçünüz alınacaktır . 6,aşamada dişinizin provası yapılacak , 7. aşamada herşey mükemmelse dişiniz  yapıştırılacaktır . Herşey yolunda giderse implantın uygulanıp üstüne dişlerin yapıştırılması aşamasına kadar en az 7 defa hekiminize gitmeniz gerekecek ve hekiminizin  sizin için zaman ayırması gerekecektir .

 

 

 


 

 

Detaylı BilgiMesajınız